Adresas:
Liepų al. 3, Kuršėnai, Šiaulių r. sav.
Tel.: 41-580693

El. paštas:
daugeliu.ld@gmail.com
Internetinė svetainė:

Priklausomybė:
Savivaldybės
Įstaigos tipas:
Ikimokyklinio ugdymo mokykla

Mokymo kalbos:
lietuvių
Mokymo formos:
Dieninė

Savivaldybė:
Šiaulių apskr. Šiaulių r. sav.
Tradicijos
Mūsų lopšelis-darželis ne tik puoselėja lietuvių liaudies tradicijas, bet kuria ir savas, kurios suteikia įstaigai savitumo, išskirtinumo. Sukantis metų ratui niekada nepamirštame advento pavakarojimų kartu su vaikų tėveliais. Jų metu ir burtus išmėginame, ir žvakutes uždegame, ir linkėjimų gražių prisakome. O vaikučiai parodo, ko išmoko – pašoka, padainuoja, eilėraščių padeklamuoja. Šv. Kalėdų laukiam su Kalėdų seneliu, o eglutę išlydėti padeda Trys karaliai, kuriais tradiciškai persirengia priešmokyklinukai...

Pavasarį pasitinkame per Užgavėnes išviję žiemą, su More sudeginę visus blogus darbus ir prisivalgę mūsų gerųjų virėjų keptų blynų. O tik pavasariui prasidėjus jau ir Kaziuko mugė kviečia, kur vaikai savo darbelius pristato ir pirkti siūlo, gi Kaziukas ir į bendrą ratą suburia – taigi linksmybės liejasi per kraštus. Balandžio mėnesį mažiesiems smagu šv. Velykų laukti, margučius dažyti, o dar smagiau juos ridenti. Na, o per repeticijas daug prakaito išlieję visų grupių ugdytiniai koncertuoja savo mamytėms ir močiutėms Motinos dienos proga.

Stengiamės kurti ir savas tradicijas – jos suartina visą lopšelio–darželio bendruomenę. Kiekvieną rudenį keliaujame į Daugėlių pušyną, kur ieškome rudenėlio dovanų. Kartu su ugdytinių tėveliais rengiame rudens gėrybių parodą, kuri džiugina ir įstaigos bendruomenę, ir svečius. Žiemą mažieji laukia tradicinės išvykos „Skriekit, rogės nuo kalniuko“. Jos metu vaikai ir nuo kalno su rogutėm važinėja, ir estafetėse, lenktynėse dalyvauja, ir senių besmegenių prilipdo, jei tik sniegas būna tinkamas.

Pavasarį visus kviečiame į „Judriąją savaitę“. Į jos renginius stengiamės įtraukti ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius bei įstaigos darbuotojus. Dažnai pasikviečiame ir svečių iš kaimyninio „Buratino“ lopšelio-darželio, kad galėtume kartu pajudėti, pasirungti įvairiose estafetėse ir susidraugauti.

Tradicija tampa ir bendros parodos, kurias rengiant dalyvauja ir vaikai, ir tėveliai, ir darbuotojai. Į Motinos dienos proga rengiamą parodą aktyviai įsitraukia vaikų mamytės ir močiutės. Jų rankdarbiai kelia susižavėjimą ir stebina nuostabiais raštais ir spalvų deriniais. Dar daugiau dėmesio sulaukia kalėdinės parodos – kalėdinių prakartėlių, angelų, eglučių, kalėdinių puokščių, senių besmegenių, kalėdinių varpelių. Bendras darbas suartina, o ypač smagu, kai parodos eksponatais galime nudžiuginti ir svečius – Daugėlių pagrindinės mokyklos pradinukus ar „Buratino“ lopšelio-darželio ugdytinius. Kalėdiniai angelai puošė Kuršėnų miesto bažnyčią, gražiausi buvo atrinkti į tarptautinę parodą "Angelas – dangaus ir žemės tarpininkas" ir pelnė padėkas. Na, o seniai besmegeniai buvo nukeliavę į Kuršėnų miesto bibliotekos Vaikų literatūros skyrių, kur jais galėjo pasigėrėti visa miesto bendruomenė.

Manome, kad tradicijų puoselėjimas padeda kurti lopšelyje – darželyje šiltą, jaukią aplinką ir gražius tarpusavio santykius.